BFL, Jar 2010 - Masters

Posledný júnový pondelok patril v BNC Bratislava turnaju jednotlivcov BFL, Jar 2010 – Masters. Za účasti 37 hráčov sa uskutočnila kvalifikačná časť majstrovskej súťaže. Na štarte sa predstavili hráči z viacerých družstiev Bratislavskej firemnej ligy, ktorých tento turnajový formát zaujal. V prvej časti súťaže si svoje bowlingové schopnosti porovnali štartujúci  v úvodných štyroch hrách. Hneď v prvej hre padol najvyšší turnajový výkon, ktorý dosiahol Rastislav Plášek (BAUMIT – ALPHA 2000) – 267. Rastislav dosiahol aj najlepší kvalifikačný súčet 774 a veľmi pekný priemer na hru 193,50. Do prvej nadstavbovej časti postupovalo celkovo 20 hráčov s najlepším súčtom podľa poradia.  Z posledného dvadsiateho miesta Ondrej Angelovič (SK-MONT – Gorali) s náhodom 594 (priemer 148,50). Prvé dve nadstavbové časti sa odohrali systémom K.O. na je jednu víťaznú hru. Zo štvrťfinálovej časti postupovalo do semifinále desať víťazov vyraďovacích súbojov. Pre šťastnejších hráčov bola určená semifinálová časť a aj tento krát sa hralo na jednu hru. Brány záverečného finále sa otvorili pre piatich najúspešnejších štartujúcich a takisto pre najlepšiu ženu BFL, Jar 2010 – Masters.  Semifinále ako aj finále už nepriniesli tak vysoké výkony, hra bola dosť napätá a bolo cítiť aj trochu nervozity pred záverečnou časťou. Víťazom jarnej majstrovskej súťaže sa nakoniec stal Viktor Špindor (Avízo) s finálovým výkonom 173. Na konečnom druhom mieste sa umiestnil Marián Klostermann (TO Gerlach) s hrou 158. V tesnom závese s výkonom 151 skončil víťaz kvalifikačnej časti Rastislav Plášek (BAUMIT – ALPHA 2000). Tri body od medailovej pozície delili Zdekna Muráňa (Tornádo – T-COM). Na piatom mieste skončil Michal Zamkovský (SK-MONT – Gorali) a šieste miesto sa ušlo najlepšej žene podujatia Anke Ludvighovej (Avízo).

Spolu so súťažou jednotlivcov sa odohrala aj súťaž dvojíc, do ktorej sa započítavali výsledky jednotlivých hráčov z kvalifikačnej časti. Celkovo sa súťaže zúčastnilo osemnásť dvojíc, spomedzi ktorých sa najlepšou stala Viktor Špindor (Avízo) a Andrej Unger (BNC FENIX) so súčtom 1445. Na konečnom druhom mieste sa umiestnili Daniel Plášek a Rastislav Plášek (BAUMIT – ALPHA 2000) so spoločným výkonom 1345. Ocenenie za tretie miesto si prevzali hráči Roman Lacika (TO Gerlach) a Marián Klostermann (TO Gerlach) 1294.

Všetkým štartujúcim ďakujeme za ich účasť a športový prístup k BFL, Jar – Mastres 29010. Srdečne Vás pozývame do ďalšieho ročníka Bratislavskej firemnej ligy – Jeseň 2010. Už teraz si môžete rezervovať svoj štart v súťaži zaslaním vyplnenej prihlášky. Predĺžite si tak svoju 30 % zľavu na bowling v BNC Bratislava. Jesenná časť firemnej ligy štartuje už v septembri, pričom hracie dni budú opäť pondelok a utorok. Takisto sa okrem základnej časti, ktorá sa odohrá v šiestich hracích dňoch, uskutoční aj semifinále a finále súťaže. A určite budeme pokračovať aj v začatej tradícii majstrovskej súťaže jednotlivcov. Tešíme sa na Vás. (BK)

VÝSLEDKY: JEDNOTLIVCI, DVOJICE, PROPOZÍCIE